KATEGORIE
VÁZÁNÍ MUŠEK
MUŠKAŘSKÉ POTŘEBY
TENKARA
PŘÍVLAČ
Náhradní díly
- Úvod
- VÁZACÍ MATERIÁLY
- Lametky & Drátky
- Drátky barevné na mušky
- Drátky kulaté
- Barevný drátek Hends Color Wire Silver Patina
Barevný drátek Hends Color Wire Silver Patina
- Kompletní specifikace
- Hodnocení 5
Barevný drátek Hends Color Wire Silver PatinaSkladem > 10 ks40 Kč/ ks33 Kč bez DPH
Barevný drátek Hends Color Wire Silver Patina
Nepostradatelný vazačský materiál pro kroužkování, zpevňování a vytváření realistické segmentace mušek.
Vysoce kvalitní drátek v odstínu stříbrné s patinou, který dodá vašim nástrahám decentní kovový odlesk a výrazně prodlouží jejich životnost.
Měděný barevný drátek Hends Color Wire Silver Patina je základní pomůckou pro každého vazače mušek. Primárně se používá na kroužkování mokrých mušek, nymf a streamerů. Hlavním účelem je mechanické zpevnění tělíčka – drátek chrání choulostivé přírodní materiály (jako je paví paprsek, dubbing nebo peří) před ostrými zuby ryb, čímž zásadně prodlužuje životnost mušky i po mnoha záběrech.
Kromě ochranné funkce drátek vytváří na tělíčku pravidelné segmenty, které věrně imitují článkování skutečného vodního hmyzu. Barva Silver Patina nabízí tlumenější stříbrný lesk, který působí ve vodě přirozeněji než klasické vysoce lesklé stříbro. Skvěle funguje jako vizuální spouštěč v lovné hloubce, zejména při napodobování larev hmyzu se stříbřitým leskem vzduchových bublinek. Drátek je velmi poddajný, dobře se s ním pracuje a díky speciální povrchové úpravě si dlouhodobě zachovává svou barvu a lesk.
Hlavní přednosti:
- Vysoká odolnost – chrání tělíčko mušky před rozkousáním od ryb.
- Realistická segmentace – vytváří dokonalou imitaci článkování hmyzu.
- Decentní stimul – stříbrná patina nabízí přirozenější odlesk vhodný pro opatrné ryby.
- Snadná manipulace – drátek je měkký a hladce se navíjí okolo tělíčka mušky.
- Více průměrů – možnost volby tloušťky podle velikosti vázané mušky.
Specifikace (Průměr / Návin):
• 0,09 mm – délka 21 m (vhodné pro nejmenší nymfy a suché mušky)
• 0,14 mm – délka 18 m (univerzální velikost pro většinu nymf)
• 0,18 mm – délka 15 m (vhodné pro větší nymfy a streamery)
💡 Tip pro vazače: Při kroužkování tělíčka veďte drátek v opačném směru, než v jakém jste navázali dubbing nebo peří. Tím dojde k tzv. křížovému zpevnění, které zajistí, že se materiál pod drátkem nikdy nepovolí a muška zůstane perfektní i po souboji s trofejní rybou.








